Výživové poradenství

postupné změny stravovacích návyků

Co si můžete představit pod pojmem "stravovací koučink" ? Jsou to individuální konzultace, které jsou metodicky vedeny a jsou zaměřeny na trvalou změnu životního stylu. Cílem je klienta něco naučit, protože zdravý životní styl je o tom, že s ním nikdy neskončíme a trvalých výsledků dosáhneme pouze při dlouhodobém snažení. Jedná se o změnu pozvolnou, tak aby byl čas vše vstřebat a zažít.

  • Stanovíme si reálný cíl. Je důležité, abyste měli ze změn potěšení, jedině tak vydržíte žít zdravěji dlouhodobě... Nevhodné stravovací návyky jsou naučené, a proto je možné se je zase odnaučit. Nezapomeňte, že nejdůležitější je soustavnost!
  • Při hubnutí je žádoucí, aby nám ubývala tkáň tuková a optimálně narůstala či přinejmenším zůstala nezměněna tkáň svalová. Pouhým vážením tyto změny nezjistíme. Může se stát, že hmotnostně neubýváme, jelikož kilogramy tuku jsou vyměněny za kilogramy svalů a přitom je proces hubnutí úspěšný. O tom, zda jsem zvolili optimální cestu ke zhubnutí, se můžeme přesvědčit kontrolou tělesného složení.
  • Pomocí tělesného analyzátoru Tanita, který pracuje na principu bio impedační analýzy (BIA) ve Fitformě sledujeme pokroky a klientovi poskytujeme grafy postupu v jeho snažení. Elektrody v chodidlových senzorech tělesného analyzátoru vyšlou slabý, naprosto neškodný proud tělem, tento signál prochází svalstvem rychleji než tukem. Software zabudovaný v přístroji vyhodnotí naměřené hodnoty s uloženými osobními daty ( výška, váha, pohlaví ). Výstupy nám ukazují jak se mění poměr mezi svalovou hmotou a tukovými zásobami v našem těle.
  • Dále Tanita měří množství tělesné vody. Voda hraje důležitou roli ve velkém množství tělesných procesů a je obsažena v každé buňce a v každém orgánu. Při správném množství vody v těle si utužujete správnou funkci tělesných procesů a vyhýbáte se riziku zdravotních problémů.
  • Dozvíte se i vaši bazální metabolickou spotřebu (BMR). Je to hodnota minimální energie, kterou vaše tělo potřebuje v klidném stavu, aby mohlo normálně fungovat (dýchání, oběh krve, nervový systém...) Při přibývání svalové hmoty se bazální metabolismus zvyšuje a díky tomu spálíte více kalorií.
  • Zjistíte svůj metabolický věk. Tato funkce vám ukáže průměrný věk, kterému náleží váš metabolismus.
  • V neposlední řadě analyzátor ukáže úroveň viscerálního tuku. Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě, pomůže snížit riziko nemocí - srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd.
  • Přístroj ukazuje také hmotnost kostí v těle. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí. Protože struktura kostí se nemění v krátkém časovém úseku, je důležité trvale rozvíjet a udržovat zdravé kosti vyváženou stravou a dostatečnou tělesnou aktivitou.

Vložte svůj text...